Ultimate Ninja Athlete Association Qualifier
February 6, 2016

RESULTS

MEN’S DIVISION
* Denotes qualified for Regional
-
COMPETITOR                       LAST OBSTACLE   FINISHED 
 
NAME                    TIME           COMPLETED      COURSE
1. Darion Nealy*                 2:37            Warp Wall                         Y
2. Max Grocki*                     3:56            Warp Wall                        Y
3. Elliot Jolivette*                4:12             Warp Wall                        Y
4. Thomas Doweidt*           4:15             Warp Wall                        Y
5. Jared Greer*                     6:10             Warp Wall                        Y
6. Joe Calderon*                   6:40            Warp Wall                         Y
7. Daniel Manuel*               7:29               Warp Wall                       Y
8. Kenny Wachter*              8:04              Warp Wall                        Y
9. Chris Bever*                    13:19             Cannonball Alley           N
10. Ryan Bases*                    4:35              Flying Squirrel               N
11. Cameron Goodwin*      2:33              Devil Steps                     N
12. John Tyler Fisher*         2:36                Devil Steps                  N
13. Miles Keller *                 3:02                 Devil Steps                  N
14. Aaron Levy*                   3:10               Devil Steps                   N
15. Scott Ehlers*                  3:19                Devil Steps                   N
16. Patrick McKinney*       3:22                 Devil Steps                   N
17. Steven Tucker*             3:23                 Devil Steps                   N
18. Nicholas Bohac          4:00                  Devil Steps                   N
19. Eric Hern                      4:01                Devil Steps                     N
20. Nery Orozco               4:20                  Devil Steps                    N
21. Eric McKeethen          4:23                Devil Steps                     N
22. Keith Kearny               4:43               Devil Steps                       N
23. Trevor Parks               4:46                Devil Steps                       N
24. Kendall Ortiz               5:47                 Devil Steps                      N
25. Lawrence Harkey       4:28                Body Prop                        N
26. Karsten Williams         1:54                Fly Trap                           N
27. Freddie Thompson     3:01                 Fly Trap                           N
28. Jesse Bruni                       2:58            Hanging Hell                   N
29. Donald Simmons           1:35              Spider Jump                   N
30. Conley Byrd                    1:40               Spider Jump                   N
31. John Jones                      1:49               Spider Jump                    N
32. David Bunce                  1:57               Spider Jump                    N
33. Matthew Valentine      2:15               Spider Jump                    N
34. Charlie Milhoan             2:26               Spider Jump                  N
 
WOMEN’S DIVISION
1. Jeri D’Aurelio*                   6:24                Warp Wall                     Y
2. Brittany Hanks*                7:29               Cannonball Alley       N
3. Ashley Martes                  1:15                Quintuple Steps        N
4. C.H                                       0:00                N/A                              N