Ultimate Ninja Athlete Association
Kids/Teen Competiton Results
June 10-11, 2016

RESULTS

TEENS (14-17)
* Denotes qualified for UNAA FINALS

COMPETITOR                       LAST OBSTACLE   FINISHED 
 
NAME                    TIME           COMPLETED      COURSE
1. Matthew Day*        2:38             14ft Warped Wall              Y
2. Sandralee Kent*     2:51               Banana Tree                   N
3. Trent Knight             0:16                N/A                                  N

KIDS (10-13)
* Denotes qualified for UNAA FINALS
1. Grayson Ramsey*   2:57           10ft Warped Wall            Y
2. Blane Gibbs*          3:08            10ft Warped Wall         Y
3. Jake Blaede*            3:27            10ft Warped Wall        Y
4. Liam Mason            3:56             10ft Warped Wall       Y
5. Nolan Ward              4:46         10ft Warped Wall        Y
6. McCray Tripp             6:20            10ft Warped Wall     Y
7. Landon Knight          3:42             Bungee Row             N
8. Connor Arvin             4:19            Bungee Row               N
9. Addison Mason         4.24           Bungee Row               N
10. Madison Chaves      4:47            Bungee Row               N
11. Eva Mendiola          7:40            Bungee Row              N
12. Parker Burton        4:18            Cargo Jump               N
13. Colton Knox-Watts   4:16          Cargo Jump                N
14. Sam An                    4:21               Cargo Jump               N
15. Jack Hofeldt            4:36              Cargo Jump               N
16. Jace Chaney            7:33               Cargo Jump             N
17. Keller Know-Watts   3:51            Rockwall                 N
18. Lauren Hofeldt          1:30           Banana Slopes         N
19. Dylan Fukushima       1:35           Banana Slopes         N
20. Ben Hofeldt                2:12             Banana Slopes      N
21. Porter Robertson      2:36              Ramp Jump           N
22. Tristan Miller             1:45          Monster Barrels       N